Με δύο γκόλ στα τελευταία λεπτά του αγώνα η ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου κατάφερε να φύγει νικήτρια στο μάτς με τους Ατλαντες Αγρινίου.

Οι Ατλαντες ξεκίνησαν καλύτερα τον αγώνα είχαν κάποιες καλές στιγμές να πάρουν προβάδισμα στο σκόρ αλλά οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που ανοιξαν το σκόρ στο 27′ με συρτό σούτ του Αντωνόπουλου αλλά δεν κράτησε πολύ καθώς οι γηπεδούχοι απάντησαν έξι λεπτά αργότερα ισοφαρίζοντας το σκόρ σε 1-1 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ΑΕΚ να πιέζει χωρίς να έχει την μεγάλη ευκαιρία για να πάρει κεφάλι στο σκόρ και με την γηπεδούχο ομάδα να διαμαρτύρεται για μια φάση στο 61′ όταν ο Αθανασόπουλος κερδίζει τις κόντρες μπαίνει στην περιοχή και ενώ είναι έτοιμος να πλασάρει σε κενή εστία βρίσκεται στο έδαφος με τον διαιτητή να δείχνει να συνεχιστεί το παιχνίδι.Η πίεση της ΑΕΚ συνεχίζεται και στο 76′ καταφέρνει να πετύχει το 1-2 με τον Νικολόπουλο ενώ το τελικό 1-3 διαμορφώνει ο Ευθυμίου στο 88′.

Φάσεις και γκόλ:

6′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Σαγάνα η μπάλα φτάνει στον Κουρέλα μέσα στην μικρή περιοχή που πλασάρει χωρίς δύναμη και μπλοκάρει ο Τσιάμης.

11′ Σέντρα του Νικολόπουλου στην πορεία της μπάλας ο Αντωνόπουλος δεν την βρίσκει καλά και καταλήγει άουτ.

17′ Σούτ του Συσοβίτη μπλοκάρει ο Τσιάμης.

19′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σαγάνα και ο Τσιάμης με δύσκολη επέμβαση διώχνει την μπάλα σε κόρνερ.

21΄Μετά απο κόντρες η μπάλα φτάνει δεξιά στην γωνία της μικρής περιοχής στον ξεμαρκάριστο Πεσλή Κώστα που σουτάρει άουτ.

22′ Σούτ του Μικρόπουλου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βασιλείου

27′ ΓΚΟΛ: Συρτό σούτ του Αντωνόπουλου η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα

29′ Σούτ του Μικρόπουλου περνάει δίπλα απο το δοκάρι άουτ.

33′ ΓΚΟΛ: Υστερα απο εκτέλεση κόρνερ ο Κ.Συσοβίτης με γυριστό σούτ μέσα απο την περιοχή ισοφαρίζει το μάτς.

39΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ απο τον Μακρή διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Βασιλείου.

52′ Δυνατό σούτ του Μακρή διώχνει σε κόρνερ ο Βασιλείου.

61′ Ο Αθανασόπουλος βγαίνει κερδισμένος απο τις κόντρες,βρίσκεται μόνος σε κενή εστία έτοιμος να πλασάρει και βρίσκεται στο έδαφος απο μαρκάρισμα με τον δαιτητ’η να δείχνει συνέχεια στο παιχνίδι εν μέσω έντονων διαμαρτυριών.

72′ Σούτ του Αυγέρη άουτ.

76′ ΓΚΟΛ: Ο Νικολόπουλος απο δεξιά επιχειρεί σούτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Βασιλείου.

78′ Εκτέλεση κόρνερ του Σαγάνα,η μπάλα παίρνει τροχιά προς τα δίχτυα με τους αμυντικούς να διώχνουν σε νέο κόρνερ.

85′ Σούτ του Μικρόπουλου μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Βασιλείου.

88′ ΓΚΟΛ: Δυνατό σούτ του Μικρόπουλου ο Βασιλείου αποκρούει αλλά δεν διώχνει μακρυά την μπάλα και ο Ευθυμίου που ακολουθούσε την φάση με νέο σούτ την έστειλε στα δίχτυα.

Διαιτητές: Κ.Καλαμάρης, Θ.Ξύστρας, ΕΛ.Ροκοπάνος.

Ατλαντες Αγρινίου (Αντρέας Ασημάκης) Βασιλείου,Αντωνόπουλος,Λεχουρίτης,Α.Συσοβίτης,Φ.Πεσλής(80’Πολίτης),Σαγάνας,

Κ.Πεσλής,Κ.Συσοβίτης,Αθανασόπουλος(85′ Καδούλας),Κουρέλας,Κερασιώτης(76′ Θώδης)

ΑΕΚ Αγίου Κωνσταντίνου( Αποστόλης Μπαλτούμας) Τσιάμης,Καρδαράς,Αυγέρης,Χολιασμένος,Αντωνόπουλος,Κολοβάκης,Μικρόπουλος(89′

Γράψας), Μαντόγλου, Χριστογιάννης(60′ Ευθυμίου),Μακρής, Νικολόπουλος( 89′ Σαπλαούρας)