«Οπλισμένος» με θέληση και τόλμη ο 26χρονος Άγγελος Γεωργόπουλος ξεκίνησε το μεσημέρι της Πέμπτης από τη γέφυρα Ρίου – Αντιρρίου, να κάνει πράξη το όνειρο της ζωής του: Τον γύρο του κόσμου με το ποδήλατό του!
Εκεί βρέθηκαν φίλοι του από την Πάτρα, μιας και ο Άγγελος ζει τα τελευταία χρόνια στην Αθήνα, για να του ευχηθούν και να τον εμψυχώσουν για το ταξίδι του. Μάλιστα, δυο εξ αυτών θα τον συνοδεύσουν με τα ποδήλατά τους, μέχρι τα ελληνοαλβανικά σύνορα.
Ο Άγγελος, όπως είπε, σχεδιάζει να επιστρέψει στην Ελλάδα τα Χριστούγεννα του 2016
http://sinidisi.gr/
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!