Κι όμως…γίνεται!!!!Ο άγραφος νόμος του ποδοσφαίρου σχετικά με τις ομάδες που χάνουν τις ευκαιρίες τελικά να δέχονται και γκολ επιβεβαιώθηκε σήμερα στο Αιτωλικό όπου ο Α.Ο ΠΑΠΑΔΑΤΩΝ έχασε τα …άχαστα στο πρώτο ημίχρονο, προηγήθηκε 0-1 με τον Καλλιμάνη & κύριο εκφραστή όλων των προσπάθειών του Α.Ο.Π για περισσότερα γκολ ..τελικά όμως έχασε το παιχνίδι από τον ΑΡΗ ΑΙΤΩΛΙΚΟΥ καθώς μέσα στο δίλεπτο 75′ & 76′ δέχτηκε ισάξια γκολ από τους Σεραφίγκο,Καρέτσο επιπλέον η ομάδα των Παπαδατών έμεινε και με δέκα παίχτες στο 78′ λόγω αποβολής του Παπαευθυμίου, γνωρίζοντας την ήττα με σκορ 2-1 από τον καλύτερο ΑΡΗ του δευτέρου ημιχρόνου.

Οι κυριότερες φάσεις του παιχνιδιού:

Στο 14′ λάθος της άμυνας του Άρη ο Καλλιμάνης ανοίγει το σκορ 0-1 για τις Παπαδάτες

Στο 18′ τετ-α-τετ Κούσουλα Ε.-Παπαδόπουλου σε κόρνερ ο τερματοφύλακας του Άρη

Στο 20′ κοντινό σουτ από πλάγια θέση του Καλύβα αουτ

Στο 26′ νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Καλλιμάνη, η λόμπα που επιχειρεί στη κενή εστία..αουτ

Στο 31′ σουτ από τον Κάκο αποκρούει ο Νάκος Στο 32′ ο Καλλιμάνης νικιέται ξανά από τον Κούσουλα Ε.

Στο 37′ νέο κοντινό πλασέ του Καλλιμάνη η μπάλα έξω

Στο 43′ το πλασέ του Φράγκου κοντράρεται στους αμυντικούς & μπλοκάρει ο Νάκος.

Το δεύτερο μέρος ανήκει εξ ολοκλήρου στην ομάδα του Αιτωλικού όπου με επίθεση διαρκείας γύρισε το παιχνίδι.

Στο 59′ ο Σεραφίγκος από κοντά αουτ

Στο 65′ εκτέλεση φάουλ του Παπαδόπουλου εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Κούσουλας Ε.

Στο 75′ ο Σεραφίγκος ισοφαρίζει σε 1-1

Στο 76′ Καρέτσος 2-1 την ολική ανατροπή

Στο 77′ ο Φράγκος νικιέται από τον Νάκο

Στο 78′ με δέκα οι Παπαδάτες λόγω αποβολής του Παπαευθυμίου

81′ νέα μεγάλη ευκαιρία από τον Σεραφίγκο

85′ & 87′ Καρέτσος & Φελιμέγκας αποτυγχάνουν από κοντά.