Πύρρειος νίκη, πυγμή, αποφαστικότητα, ποδοσφαιριστές που μάχονται έως τέλους με στόχο τον Πρωταθλητισμό & φυσικά αποτέλεσμα που τον κρατά στην κορυφή της βαθμολογίας πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Άρης Αιτωλικού, καθώς επικράτησε στο Ενωσιακό του Αστέρα Μεσολογγίου με σκορ 0-2 στην έναρξη του δευτέρου γύρου ξεκινώντας με το καλύτερο την νέα χρονιά.

Στο πρώτο ημίχρονο παίχτηκε παιχνίδι κυρίως κέντρου με ελάχιστες τις καλές φάσεις.

Στο 7′ ο Δενδρινός Π. πλασάρει ο Κούσουλας Ε. αποκρούει

Στο 15′ σουτ από τον Φράγκο Γ άουτ

Στο 26′ Σεραφίγκος σουτ έξω η μπάλα

Στο 45′ τεράστια ευκαιρία για τον Άρη Αιτωλικού να ανοίξει το σκορ κάθετη μπαλιά του Κάκου στον Φράγκο Γ που αποτυγχάνει στο τετ-α-τετ

Το δεύτερο ημίχρονο σαφώς καλύτερο του πρώτου με τους παίχτες του Άρη Αιτωλικού πιο ψυχωμένους πιο αποφασιστικούς να παίρνουν δίκαια νίκη.

Στο 48′ ο Καβαλιέρης από πλάγια θέση αουτ

Στο 49′ σουτ Καρακώστα αποκρούει ο Κούσουλας Ε.

Στο 55′ σουτ από τον Φράγκο Α. μπλοκάρει ο Φιλόπουλος

Στο 57′ δεύτερη αδικαιολόγητη κίτρινη κάρτα στον Φράγκο Γ. & φυσικά αποβολή(λανθασμένη υπόδειξη για of-side από τον επόπτη προσπάθεια για γκολ του παίχτη του Άρη Αιτωλικού &…..αποβολή από κ.Μπεσίνη)

Στο 60′ γκολ για τον Άρη Αιτωλικού σέντρα σουτ από τον Καλύβα από δύσκολη θέση για το 0-1