Την ήττα γνώρισε ο Ατρόμητος Αντιρρίου με παράπονα από την διαιτησία του κ. Μπεσίνη για δύο περιπτώσεις πέναλτι σε μαρκαρίσματα που δέχθηκαν Γλωσσόπουλος και Κάκκος.

Η ομάδα του Αντιρρίου  έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ σε ένα γήπεδο που οι ισχυροί άνεμοι που έπνεαν δυσκόλευαν τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών. Ο Νέος Θέρμιος Απόλλωνας όμως πίεσε για δέκα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο και κατάφερε με τον Κόη να ανοίξει το σκορ στο 66’  και με το γκολ αυτό να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης μέσα σε μια δύσκολη έδρα.

Το φίλμ του αγώνα:

5’ Εκτέλεση φάουλ του Περικλή Παπαποστόλου αποκρούει ο Ευθυμίου.

6’ Φεύγει μόνος του ο Γλωσσόπουλος περνάει τον τερματοφύλακα δεν μπορεί να πλασάρει δίωχνει ο τερματοφύλακας με την βοήθεια των αμυντικών του.

7’ Σουτ του Γλωσσόπουλου η μπάλα θα περάσει άουτ.

21’ Εκτέλεση φάουλ του Παπαποστόλου η μπάλα περνάει από πολλά πόδια με τον τερματοφύλακα να μπλοκάρει.

25’Ο Γλωσσόπουλος ζητά πέναλτι σε μαρκάρισμα που δέχθηκε ο κ. Μπεσίνης θα πει όχι.

35’ Σούτ του Ταμπάκη κοντράρει στους αμυντικούς κόρνερ.

42’ Εκτέλεση φάουλ του Στεργίου με κομπίνα σουτ του Καλοκαίρη η μπάλα ελάχιστα άουτ.

47’ Φεύγει μόνος του ο Ευθυμιόπουλος με τα πόδια όμως θα κόψει στο ύψος της περιοχής ο Ευθυμίου.

53’ Συρτή σέντρα του Σήφη διώχνει ο Θανασιός πριν η μπάλα φτάσει στον Κόη.

61’ Σουτ του Παπαποστόλου  η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

64’ Σουτ του Καρβελά η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά αποκρούει δύσκολα ο Χασαπογιάννης.

66’ Γκοοοολ Διαγώνιο σουτ του Κόη η μπάλα στα δίκτυα 0-1

69’ Ατομική ενέργεια του Καρβελά πλασάρει η μπάλα άουτ.

77’Ο Κάκκος θα δεχθεί μαρκάρισμα ζητά πέναλτι ο κ. Μπεσίνης θα πεί όχι.

79’ Ο Ευθυμίου θα δεχθεί δεύτερη κίτρινη κάρτα και θα αποβληθεί. Μετά από διάλογο που άνοιξε με την εξέδρα.

86’ Σουτ του Γλωσσόπουλου η μπάλα λίγο έξω.

Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μπεσίνης, με βοηθούς τον κ. Κακατσίδη και τον κ. Ροδάτο.

Ατρόμητος Αντιρρίου: Χασαπογιάννης, Θανασιός, Αποστολόπουλος, Πετσίνης , Παπαποστόλου, Κάκκος Β., Βήττος (85’ Αραπογιάννης), Ευθυμιόπουλος(85’ Ζαχαρόπουλος), Γλωσσόπουλος, Ταμπάκης.

Νέος Θέρμιος Απόλλωνας: Ευθυμίου(92’ Κράνης) , Βασιλάρης(91’Ράπτης), Στεργίου , Κυριάκος, Κοκκώνης Ευαγ., Κοκκώνης Ευθ.,Κόης (84’ Δημητρίου), Καλοκαίρης, Τζαμαλής,Σήφης, Καρβελάς,

Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.