Μεγάλη νίκη πέτυχε η Βόνιτσα επί της Νικόπολης Πρέβεζας με 59-57 και πλέον ισοβαθμεί μαζί της, όπως και με τον ΠΑΣ Ναυπάκτου στην δεύτερη θέση πίσω απο την ΓΕΑ που βρίσκεται στην πρώτη. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 21-08. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν στους τέσσερις στο ημίχρονο 31-27. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια μάχη σώμα με σώμα με τις άμυνες να έχουν τον πρώτο λόγο. Η Βόνιτσα παίρνει προβάδισμα πέντε πόντων 59-54 αλλά η Νικόπολη απαντάει για το 59-56. Λάθος απο τους γηπεδούχους και ο Κιτσαντας κερδίζει φάουλ σε σουτ τριών πόντων σε νεκρό χρόνο. Ευστοχεί όμως μόνο στην μία απο τις τρεις βολές και οι γηπεδούχοι παίρνουν την νίκη με 59-57. Απο τους νικητές ο Κακιούζης ήταν ο πρώτος σκόρερ με 19 πόντους και 5 τρίποντα ενώ ο Αρέθας και ο Πέρλης σκόραραν απο 13 και 11 αντίστοιχα. Καλύτερος για την Νικόπολη ο Κιτσαντάς με 21 πόντους και πέντε τρίποντα και ο Τσιτσώνης με 12 και τέσσερα τρίποντα.

Δεκάλεπτα: Α:21-08 Β:10-19 Γ:11-09 Δ:17-21

Βόνιτσα(Ζαβιτσάνος): Κακιούζης 19(5), Μπουρσινός Αρέθας 13(1), Πυρρώτης, Πέρλης 11(1), Μάρης 6, Προδρομίτης, Θειακός 7, Κατοπώδης 5, Μαζαράκης, Βλάχος 3, Παπαγιάννης

Νικόπολη Πρέβεζας(Πολίτης-Παπύρης): Καραμπάς 1, Τσιτσώνης 12(4), Κιτσαντάς 21(5), Αργυρός 6, Ροντογιάννης 3, Νίκας 4, Μακρόπουλος 8, Βασιλειάδης, Θωμάς, Γάκης, Πιστιόλας, Αγραπιδάκης