Ισόπαλο 3-3 το πρώτο ματς για τη φετινή σεζόν τις Γ’ Κατηγορίας του δευτέρου ομίλου μεταξύ Α.Ε.Μπαμπίνης -Δυριείς Σκουρτούς στο γήπεδο του Αετού έδρα για εφέτος της Α.Ε.Μπαμπίνης.
Παίχθηκε καλό ανοιχτό ποδόσφαιρο και από τις δύο ομάδες το μαρτυρούν τα έξι γκολ που πέτυχαν οι ομάδες .
Προηγήθηκε η ομάδα της Σκουρτούς με σκορ ημιχρόνου 2-1.
Στο δεύτερο ημίχρονο ισοφάρισε η ομάδα τις Μπαμπίνης προηγήθηκε με σκορ 3-2 και στα τελευταία λεπτά του αγώνα ισοφάρισε σε 3-3 η ομάδα τις Σκουρτούς.
Η ομάδα τις Μπαμπίνης ήταν καλύτερη έπαιξε καλό ποδόσφαιρο κατά τη διάρκεια του αγώνα κέρδισε τις εντυπώσεις αλλά στάθηκε άτυχη στο αποτέλεσμα .
Σκόρερ για την Α.Ε.Μ οι Νταλάκος Ι-Μπενέκος Δ- Παπαθανασόπουλος Ι.
Για τη Α.Ε.Μ έπαιξαν οι Μασαλής Κ-Τριανταφύλλου Ν- Κοσμάς Φ- Βασιλείου Σ- Μηστερτζάνος Χ- Μπαρμπαρούσης Κ- Τσαπραίλης Θ( Παπαθανασόπουλος Ι)- Μπαρμπαρούσης Σ( Μπενέκος Δ) Μηστερτζάνος Χ- Μπαρμπαρούσης Ι-Νταλάκος Ι(Χρούτας Α)