Μια μαγική χρονιά για τον Α.Ο.Αγρινίου ολοκληρώθηκε όπως ξεκίνησε. Με νίκη. Χωρίς Γεωργούλα,Κυριλή και Ναούμη αλλά με το γνωστό της πάθος η ομάδα του Αγρινίου επιβλήθηκε του Άργους Ορεστικού με 80-64 και τερμάτισε στην 6η θέση της βαθμολογίας. Δεν χρειάζονται πολλές αναλύσεις για το παιχνίδι. Παρά τις απουσίες ο Α.Ο.Α. είχε τον έλεγχο απο το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης. Προηγήθηκε με 28-11 στο πρώτο δεκάλεπτο και 48-31 στο ημίχρονο. Στην επανάληψη το Άργος Ορεστικού ανέβασε την απόδοση του αλλά ο Α.Ο.Α είχε πάντα τον έλεγχο του αγώνα. Στο τέλος έπαιξαν και οι μικροί της ομάδας Σαπλαούρας, Δασκαλάκης και Κόκκιος με τους δυο τελευταίους μάλιστα να σκοράρουν. Πρώτος σκόρερ για τους νικητές ο Μήτσου με 13 πόντους ενώ απο 12 είχαν οι Σκαρλάτος, Μπερερής και Μπαρούχας. Απο το Άργος ο Μιχαηλίδης είχε 17 και ο Μανδαλάκης 14.

Δεκάλεπτα:Α:28-11 Β:48-31 Γ:63-51 Δ:80-64

Α.Ο.Αγρινίου(Μυριούνης): Μπερερής 12, Δασκαλάκης 2, Παραπούρας 8(), Σκαρλάτος 12, Μπαρούχας 12, Σαπλαούρας, Κόκκιος 2, Μήτσου 13(3), Αναστασάκης 10, Πουρνάρας 9

Άργος Ορεστικό(Καραταγλίδης): Γιαγκόπουλος 5(1), Τσουμάνας, Μιχαηλίδης 17(5),Μαυρίδης 10, Τράντας 8, Κόττας 10, Μανδαλάκης 14