Νίκη για τον Απόλλωνα Μεσολογγίου επί της αξιόμαχης ομάδας της Προοδευτικής Αγρινίου με 63-53. Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ και η πρώτη περίοδο έκλεισε με σκορ 10-11 υπέρ της Προοδευτικής. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η Προοδευτική χάνει με διάστρεμμα τον Χαντζή και με τραυματισμό στο γόνατο τον Νίκο Κατσακιώρη και ο Απόλλων με κορυφαίους τους Γρατσινόπουλο και Μπέλλα ξεφεύγει με διαφορά δώδεκα πόντων στο ημίχρονο 32-20. Οι τραυματισμοί δεν λένε να αφήσουν την ομάδα του Αγρινίου καθώς ο Ζαρκάδας βγαίνει και αυτός εκτός με διάστρεμμα και οι γηπεδούχοι κρατουν καθόλη την διάρκεια της επανάληψης την πρωτοπορία στο σκορ και φτάνουν στην νίκη με 63-53 παρότι η Προοδευτική έδειξε ψυχή μειώνοντας στους τέσσερις πόντους 50-46 λίγο πριν το τέλος της αναμέτρησης. Σημείο κλειδί για την ήττα πλήν των τραυματισμών και οι χαμένες βολές 5/17. Απο τον Απολλωνα ο Γρατσινόπουλος με 28 πόντους και ο Μπέλλας με 12 ήταν οι καλύτεροι ενώ απ την Προοδευτική ο Βασίλης Αρκουδάς με 16 και ο Λευτέρης Αραχωβίτης με 14 ξεχώρισαν.

Δεκάλεπτα: Α:10-11 Β:32-20 Γ:45-36 Δ:63-53

Απόλλων Μεσολογγίου: Μπελας 12(2),Κουτρουλης3,Σερμεντζελης 5, Γρατσινοπουλος 28(3),Μυλωνας 1, Τεγας 6, Αλαγιαλης 2,Νινης 2

Προοδευτική Αγρινίου:Αραχωβιτης 14, Τουρλιδας 4, Αρκουδας 16, Χαντζης 6, Κατσακιωρης 2, Ζαρκάδας 2,Ροκοπάνος 7, Κατερινόπουλος 2