Μεγάλη νίκη με 48-49 πέτυχαν οι Αργοναύτες Αγρινίου μέσα στο Μεσολόγγι με αντίπαλο τον Απόλλωνα. Στο πρωτο ημιχρονο το ματς ηταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να είναι κοντα στο σκορ και το ημίχρονο να λήγει με 23-22. Με την έναρξη της 3ης περιόδου η αστοχία και οι λάθος επιλογες των Αργοναυτών μαζι με την ευστοχια του Απόλλωνα οδήγησαν την γηπεδούχο ομάδα σε διαφορά 13 πόντων και σκορ 41-28. Στο τέταρτο δεκάλεπτο συνεχίστηκε στον ιδιο ρυθμο ο αγώνας με την διαφορα 2 και 50 πριν το τέλος να ειναι 12 πόντοι.
Απο το σημείο αυτο και μετα ενα επιθετικό κρεσεντο των αργοναυτων με 3/3  τρίποντα (Τραϊφόρος 2 και ενα ο Κορδαλής) 2 κλεψίματα που τελείωσαν με καλάθια στον αιφνιδιασμό και το παιχνίδι στο 47-47 22 δευτερόλεπτα πριν το τέλος. 1/2 βολές για τον Γρατσινόπουλο για το 48-47. Στα τελευταία εννέα δευτερόλεπτα οι Αργοναύτες επιτέθηκαν και με καλάθι στο 2 δευτερόλεπτα με τον Σαλταούρα πήραν την πολύτιμη νίκη στην μάχη που δινουν για την σωτηρια τους με 48-49.