Μεγάλη νίκη πέτυχε στην Καλλιθέα ο Τρικούπης Μεσολογγίου που επικράτησε του Πόλις με 69-80 και είναι στην τετράδα της βαθμολογίας. Αν κερδίσει μάλιστα και στην Κόρινθο την άλλη αγωνιστικη οι στόχοι πλέον θα αλλάξουν άρδην καθώς τα μπαράζ για επιλαχούσα θέση θα ειναι πιο κοντά απο ποτε.Στα του παιχνιδιού η ομάδα του Μεσολογγιου προηγήθηκε με 18-23 στο ημίχρονο αλλά η κατάταση άλλαξε άρδην στην δεύτερη περίοδο. Με καλύτερο παίκτη τον Κασπαριάν και με την βοήθεια του Κόκκινου ο Πόλις προηγήθηκε στο ημίχρονο με 46-40. Που κρίθηκαν όλα? Στην τρίτη περίοδο. Συγκλονιστική άμυνα απο τον Τρικούπη και με ηγέτες στην επίθεση του Ιωάννου, Γεωργιάδη και Ψαλτου το σερί διαμορφώνεται στο 8-22 και το σκορ με την συμπλήρωση τριάντα λεπτών στο 54-62. Ο Πόλις προσπάθησε για την ανατροπή στην τελευταία περίοδο αλλά ο Τρικούπης οχι μόνο κράτησε την διαφορά που είχε αλλά κέρδισε και με έντεκα στο τέλος 69-80. Πρώτος σκόρερ ο Ιωάννου με 18 ενώ 17 σημείωσε ο Γεωργιάδης και 14 ο Ψάλτου. Απο τον Πόλις ο Κασπαριάν σημείωσε 22 πόντους και ο Κόκκινος 25.

Διαιτητές:Μακρής-Φάκαρος

Δεκάλεπτα:18-23 28-17 08-22 15-17

Πόλις Καλλιθέας:(Σίμος) Μπογδανίδης 2,Κόκκινος 25(1),Βαθρακοκοίλης 2,Βελιζιώτης 6(1),Κασπαριάν 22(3),Χάλαρης 10(2),Κακαργιάς,Κωνσταντίνου,Καβελλάρης

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης:(Ζωντός) Ιωάννου 18(2),Βουρνάς 10,Ζαμπέτης 3(1),Δημητρόπουλος,Μουράτογλου 5(1),Σταυρόπουλος 9,Τριπολίδης.Ι,Γεωργιάδης 17(2),Παπαγεωργίου 3,Ψάλτου 14