Ο Χαρίλαος Τρικούπης φόρτσαρε στην αρχή και στο τέλος. Στο ενδιάμεσο κάπου κοιμήθηκε αλλά και πάλι ήταν άκρως αποτελεσματικός επικρατώντας του Όιακα Ναυπλίου με 80-53. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν εντυπωσιακά το παιχνίδι και προηγήθηκαμε στο πρώτο δεκάλεπτο με 24-9. Βουρνάς και Ιωάννου απο την περιφέρεια και Ψάλτου μέσα απο το καλάθι έδιναν πρώτοι την βεβαιότητα οτι δεν πρόκειτε να χαθεί αυτο το παιχνίδι. Το Ναύπλιο με τον Κοσσιώρη προσπάθησε να αντιδράσει και μείωσε σε 37-28 με την λήξη του ημιχρόνου. Η διαφορά των εννέα πόντων διατηρήθηκαν και στο τρίτο δεκάλεπτο αλλά στο τέταρτο έγινε πραγματικό πάρτι απο τον Τρικούπη. Φωτιά η επίθεση και σούπερ άμυνα και με ενα επιμέρους σερί 26-8, ήρθε το τελικό 80-53. Απο τους νικητές κορυφαίοι οι Ιωάννου, Βουρνάς και Ψάλτου ενώ απο τον Οίακα ο Κοσσιώρης ήταν ο καλύτερος.

Διαιτητές:Καμήτσος-Κοτσίρης

Δεκ:24-09 13-19 17-17 26-08

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης:(Ζωντός)Ιωάννου 15(3) Βουρνάς 12 Ζαμπέτης 5(1) Σταμούλης 6(2) Μπαλτάς 3(1) Μουράτογλου 2 Σταυρόπουλος 8(1) Δημητρόπουλος 5(1) Γεωργιάδης 8 Παπαγεωργίου Καρέτσος 4 Ψάλτου 12

Οίακας Ναυπλίου:(Νόντας)Σταθογιαννόπουλος Λιακόπουλος 1 Κοσσιώρης 15 Οικονόμου 7(2) Κατσαλούλης 9 Παπασαράντος Μπούκουρας 7(1) Ευστρατίου 6 Παζαράς 5(1) Παπαδημητρίου Μπαλτζής 3(1)