Πρώτη ήττα για την ομάδα του Χαρίλαου Τρικούπη που έχασε στο Μεσολόγγι απο τον Μανδραϊκό με 57-70. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πολύ δυνατά το παιχνίδι και προηγήθηκαν με 10-4. Όμως οι φιλοξενούμενοι με τους Σπυρόπουλο και Καραλή αντεπιτέθηκαν και πέρασαν μπροστά με την λήξη της περιόδου 14-16. Πλήγμα στο διάστημα αυτό ο τραυματισμός του Ιωάννου στην μέση που επανήλθε μετά απο ενα δεκάλεπτο σχεδόν στο παιχνίδι. Η δεύτερη περίοδος εν πολλοίς οφείλεται και η ήττα για τον Τρικούπη. Κάκιστη στην επίθεση η ομάδα του Μεσολογγίου απέναντι στην ζώνη των φιλοξενούμενων (για 35 λεπτά σχεδόν) και με ένα επιμέρους σκορ 7-22 ο Μανδραϊκός πάει στο ημίχρονο μπροστά με δέκα εννέα πόντους 21-40. Στο δεύτερο μέρος με τρίποντα των Ιωάννου και Σταυρόπουλου (κορυφαίος σε απόδοση της ομάδας) και καλάθια του Ψάλτου μείωσε στους εννέα 31-40.
Αλλά ο Μανδραϊκός είχε τον Σπυρόπουλο σε καταπληκτική μέρα που όταν δεν έβαζε την μπάλα στο καλάθι ο ίδιος σερβίριζε έτοιμα στους συμπάικτες του και μοιραία ήρθε το 57-70. Κορυφαίος για τον Χαρίλαο ο Σταυρόπουλος με 18 πόντους και 4 τρίποντα ενώ απο τον Μανδραϊκό ο Σπυρόπουλος με 17 και ο Καραλής με 18 ενώ σπουδαία δουλειά απο τον Κούρτη και τον Καρυπίδη με 10 και 13 πόντους αντίστοιχα. Επόμενο ματς για τον Τρικούπη στην Πάτρα με τον Γλάυκο.

Διαιτητές:Καρακάσης Ρίζος

Δεκ:14-16 07-22 14-15 22-17

Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης:(Δεράος) Ιωάννου 3(1), Βουρνάς 4, Ζαμπέτης, Σταμούλης, Καρβέλης, Μουράτογλου 9(1), Σταυρόπουλος 18(4) Δημητρόπουλος, Γεωργιάδης 7(1), Παπαγεωργίου 2, Τριφτανίδης 2, Ψάλτου 12

Α.Ο.Μανδραικός:(Γρίβας) Παπαποστόλου, Σπυρόπουλος 17(2),Καραλής 18(4), Κούρτης 10(1), Δρακωτός, Γιατράκος, Στέφος 6, Λαμπρόπουλος 6(1), Καμπερίδης, Καρυπίδης 13(1)