Σε μια εποχή που οι ανάγκες για αίμα είναι πιεστικές, που χειρουργεία αναβάλλονται λόγω έλλειψης αίματος,που ζωές συνανθρώπων μας κινδυνεύουν,που ένα ακόμη έλλειμμα -το έλλειμμα σε αίμα- προστίθεται στο οικονομικό έλλειμμα, δεν πρέπει ούτε θα μείνουμε απαθείς.
Το Πολιτιστικό Κέντρο Αμφιλοχίας καλεί όσους μπορούν να προσφέρουν αίμα,ιδίως τους νέους ανθρώπους, να αποδείξουμε ότι η αλληλεγγύη και η ανθρωπιά μας δεν θα είναι τα εύκολα θύματα της οικονομικής κρίσης. Εθελοντική Αιμοδοσία την Κυριακή 29 Νοεμβρίου στο Κέντρο Υγείας Αμφιλοχίας από τις 9:00π.μ. – 1:00μ.μ.
http://e-maistros.gr/
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!