Απώλεια βαθμών για την πρωτοπόρο της βαθμολογίας Θύελλα Αγίου Ανδρέα, το πρωί της Κυριακής στο βοηθητικό του ΔΑΚ Αγρινίου απέναντι στην νεανική και μαχητική ομάδα των Ελπίδων Αγρινίου..Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν νωρίς το σκόρ με τον Τασούλη και συγκεκριμένα στο 11′ όταν ο Προβίδας μπλόκαρε την μπάλα ύστερα απο γύρισμα συμπαίχτη του με τον Διαιτητή Ματσούκα να δίνει έμμεσο και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται οτι η μπάλα γύρισε απο προβολή.Το εκτελεί ο Lilas δίπλα του στον Τασούλη που πιάνει το σούτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα.Στην συνέχεια οι γηπεδούχοι πίεσαν και κατάφεραν να φέρουν το σκόρ στα ίσια στο 36′ με κεφαλιά του Κολύδα. Στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελπίδες χάνουν σημαντική ευκαιρία στο 64′ με τον Κολύδα και μετά το 65′ ήταν ένας επιθετικός μονόλογος των φιλοξενούμένων αλλά η αστοχία τους και η καλή αμυντική λειτουργία των γηπεδούχων τους στέρησαν ένα δεύτερο γκόλ και τους βαθμούς της νίκης..Οι γηπεδούχοι είχαν διπλή ευκαιρία στο 93′ με τους Καζαντζή και Κολύδα και θα μπορούσαν να “κλέψουν” το μάτς αν στέκονταν πιο τυχεροί.

Διαιτητές: Ματσούκας, Κορδολαίμης, Κανταρέλος

Σημαντικότερες ευκαιρίες και τα γκόλ:

7′ Σέντρα απο αριστερά του Ζήση ο Καζαντζής δεν πιάνει καλά την κεφαλιά μέσα απο την μικρή περιοχή και η μπάλα καταλήγει πλάγια.

11′ ΓΚΟΛ: Ο Προβίδας μπλοκάρει την μπάλα σε γύρισμα απο συμπαίχτη του με τον διατητή να δίνει έμμεσο και τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι η μπάλα γύρισε απο προβολή.Το εκτελεί ο Lilas με πάσα στον Τασούλη που πιάνει αριστερό φαλτσαριστό σούτ και ανοίγει το σκόρ.

19′ Ο Τασούλης με πλάτη στο τέρμα πιάνει γυριστό σούτ και μπλοκάρει ο Προβίδας.

31′ Εκτέλση φάολυ του Τσακανίκα αποκρούει δ΄ύσκολα σε κόρνερ ο Τσιάκαλος. Το κόρνερ εκτελεί ο Τσέλιος ο Τσακανίκας πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει ελάχιστα δίπλα απο το κάθετο δοκάρι άουτ

36′ ΓΚΟΛ: Ωραία ενέργεια απο αριστερά του Ζήση που βγάζει και τη σέντρα με τον Κολύδα να πιάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

41′ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τασούλη μπλοκάρει ο Προβίδας

53′ Εκτέλεση φάουλ του Ζήση κακό διώξιμο των αμυντικών η μπάλα φτάνει στον Ταταράκη που αιφνιδιάζεται και πιάνει κακό σούτ πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

55′ Σούτ του Τσοπανά φεύγει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

64′ Κοντινή κεφαλιά του Κολύδα η μπάλα σκάει δίπλα στον κάθετο δοκάρι και πριν περάσει την γραμμή διώχνει δύσκολα σε κόρνερ ο Τσιάκαλος,Το κόρνερ εκτελεί ο Ζήσης με τον Τσακανίκα να πιάνει την κεφαλιά και η μπάλα φεύγει άουτ ελάχιστα πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι

70′ Σούτ του Ταταράκη απο δεξιά η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων

73΄ Κόρνερ με τον Τασούλη, ο Νταραντούμης πιάνει την κεφαλιά, πάνω στην γραμμή με το κεφάλι αποκρούει ο Σπαής και στην συνέχεια νέο σούτ του Ταταράκη άουτ

75΄ Κόρνερ Τασούλη γύρισμα του Νταραντούμη πρός την εστία και διώχνει πάνω στην γραμμή ο Μακρυγιάννης απομακρύνοντας τον κίνδυνο

80′ Μακρυνό σούτ του Τασούλη ασθενή απόκρουση του Προβίδα η μπάλα φτάνει στον Τσοπανά που πλασάρει πάνω στο πεσμένο Προβίδα που μπλοκάρει

83 Σούτ του Ζήση απο τον ύψος της περιοχής πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι άουτ

92′ Γυριστή κεφαλιά του Κρανιά η μπάλα περνάει πάνω απο το οριζόντιο δοκάρι.

93΄ Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Ντόκα να σουτάρει και τον Τσιάκαλο να αποκρούει η μπάλα φτάνει στον Κολύδα το συρτό σούτ που πιάνει φέυγει άουτ

Ελπίδες Αγρινίου ( Χρυσόστομος Τεγούσης) Προβίδας, Τσέλιος, Ζήσης, Τσακανίκας, Μακρυγιάννης, Κολύδας, Νταρίλας(66′ Ντόκας), Κατσιώρης, Δ.Γκοργκόλης(87′ Στεργίου), Καζαντζής, Μπαιρακτάρης(57′ Σπαής)

Θύελλα Αγίου Ανδρέα (Δημήτρης Λώλος) Τσιάκαλος, Τσιντζέλης, Ευαγγελόπουλος, Κωστόπουλος, Νταραντούμης, Lilas, Ταταράκης,(76΄Κρανιάς), Τσοπανάς, Λάμπος(46′ Ζήσης), Τασούλης, Ζαπαντιώτης.

Screenshot_732 Screenshot_733 Screenshot_734 Screenshot_735 Screenshot_736 Screenshot_737 Screenshot_738 Screenshot_739 Screenshot_740 Screenshot_741 Screenshot_742 Screenshot_743 Screenshot_744 Screenshot_745 Screenshot_746 Screenshot_747 Screenshot_748 Screenshot_749 Screenshot_750 Screenshot_751 Screenshot_752 Screenshot_753 Screenshot_754 Screenshot_755 Screenshot_756 Screenshot_757 Screenshot_758 Screenshot_759 Screenshot_760 Screenshot_761