Φωτο αρχείου.

Στα νικηφόρα αποτελέσματα επέστρεψε ο Ομνρος Νεοχωρίου που επιβλήθηκε στο Νεοχώρι με σκορ 2-1 της Αναγέννησης Θέρμου.
Στο 35′ Ο Καταπώδης έκανε το 1-0 για να ισοφαρίσει στο 64′ η Αναγέννησημε τον Φ.Μπαλάφα. Το τελικό 2-1 έκανε ο Μπαλαούρας στο 80′.
Το φίλμ του αγώνα:
15′ Ο Καταπώδης βγήκε τετ-ατετ με τον Μπαλάφα που απέκρουσε σε κόρνερ
32′ Κόρνερ Μάουρο ο Καταπώδης κάνει την κεφαλιά στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα φτάνει στον μεταξούλη που κάνει το σουτ με την μπάλα να βρίσκει ξανά το οριζόντιο δοκάρι
35′ Γκοοολ 1-0 Ο Μάουρο βρήκε τον Καταπώδη που πέρασε δύο αντιπάλους και με πλασέ έδωσε το προβάδισμα στον Ομηρο
40′ Απόμ κάθετη πάσα του Βαλτογιάννη ο Μεταξούλης βγήκε τετ-α-τετ πλασάροντας πάνω στον τερματοφύλακα της Αναγέννησης
42′ Σουτ Κουσκούνη απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσιάρας
55′ Σέντρα Γούργαρη ο Δενδρινός μόνος κάνει την κεφαλιά από το σημείο του πέναλτι άουτ
60′ Ο Μεταξούλης τετ-α-τετ πλασέ άουτ
62′ Νέο τετ-α-τετ Μεταξούλη πλασέ άουτ
64′ Γκοοολ 1-1 Ο Μπαλάφας με πλασέ ισοφαρίζει
75′ Ο Καταπώσης τετ-α-τετ με τον Μπαλάφα που αποκρούει σε κόρνερ
80′ Γκοοολ 2-1 Ο Γούργαρης κάνει ωραία σέντρα από δεξιά και ο Μπαλαούρας με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του
90′ Οι Καταπώδης, Δημαράς και Τσιφοπανόπουλος βγήκαν στην αντεπίθεση με αντίπαλο μόνο έναν αμυντικό με τοντελευταίο να κάνει το σουτ άουτ

Ομηρος Νεοχωρίου (Γιώργος Ασπρογέρακας): Τσιάρας, Μπαλαούρας, Ρεντόν (31′ Αλεξόπουλος), Βαλτογιάννης, Δερβίσης, Δενδρινός, Γούργαρης, Καταπώδης, Μεταξούλης (77′ Δημαράς), Μάουρο (85′ Καλύβας), Τσιφοπανόπουλος
Αναγέννηση Θέρμου (Τάκης Τσιάκαλος): Μπαλάφας Φ., Μπαλάφας Κ., Μαραγιάννης Ι., Ξανθόπουλος, Κουρσάρης, Χρυσικός (85′ Μαραγιάννης Β.), Γιαννοκώστας, Κούκος (89′ Μπίστας), Μπαλαούρας, (80′ Καλαντζής), Μούτσα, Κουσκούνης

Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!

Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.