Ένα ακόμη άτομο που διακινούσε μεγάλη ποσότητα παράνομου χύμα καπνού συνέλαβαν σήμερα το πρωί άνδρες της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας του Αγρινίου της Α/Δ Ακαρνανίας στην εθνική οδό Αντιρρίου – Ιωαννίνων στο Αγρίνιο.
Οι αστυνομικοί πραγματοποίησαν έλεγχο σε αυτοκίνητο που οδηγούσε 28χρονος και το οποίο και ακινητοποίησαν. Από την έρευνα πρόεκυψε ότι ο νεαρός μετέφερε, πιθανότατα στο υπεραστικό ΚΤΕΛ συσκευασία που περιείχε τριάντα κιλά παράνομου χύμα καπνού.
Ο καπνός κατασχέθηκε, ενώ ο 28χρονος θα οδηγηθεί στον αρμόδιο Εισαγγελέα του Αγρινίου για παράβαση του τελωνειακού κώδικα ενώ αναμένεται να του επιβληθούν και πρόστιμα για τους διαφυγόντες δασμούς , όπως προβλέπει η σχετική νομοθεσία.
http://www.agriniopress.gr/
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!