Μια εύκολη νίκη πήρε ο Ναυπακτιακός με αντίπαλο τον Αλικυρναικό Αγίου Θωμά στο Παπαχαραλάμπειο στάδιο Ναυπάκτου.

Η ομάδα του Γιάννη Πανουργιά στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε καλή απόδοση αν και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ με 1-0 με τον Ψυχογιό. Στην επανάληψη αν και  δεύτερο ημίχρονο δεν ξεκίνησε με του καλύτερους οιωνούς λόγω της αναγκαστικής αλλαγής του Σταύρου λαγού λόγω τραυματισμού του  ο Ναυπακτιακό ήταν καταιγιστικός.

Η ομάδα της Ναυπάκτου σημείωσε πέντε τέρματα στο δεύτερο ημίχρονο και δεν επέτρεψε στους φιλοξενούμενους να κάνουν το παιχνίδι τους. Με την νίκη του αυτή ο Ναυπακτιακός κράτησε την διαφορά στους τέσσερις βαθμούς από την Φλόγα που νίκησε δύσκολα τον Ατρόμητο στο γήπεδο του Αντιρρίου.

Ναυπακτιακός:(Πανουργιάς): Ανδρεόπουλος, Καζανάς, Βρουσάι, Φλέγγας, Ζαχαρόπουλος, Θανασιός,Ανδριτσόπουλος(73′ Καραγιάννης), Καλαβρουζιώτης(71′ Γιαννόπουλος), Ψυχογιός, Λαγός(46′ Καμμένος), Πιστιόλης.

Αλικυρναικός Αγίου Θωμά:(Σαρής):Μπότας, Τριφιάτης, Μπαλαμπάνης, Φλωρόπουλος, Μαντέλος, Ζέρβας, Φράγκος, Παχής, Γαβρίνας, Μιχαλόπουλος(46′ Βασιλείου),Αθανασόπουλος(57′ Σακελαρόπουλος),Τσοπλάκος,Βαλιάνος, Κωνσταντάρας.

Το φίλμ του αγώνα

11’Ύστερα από εναλλαγή της μπάλας Λαγού Αδριτσόπουλου παράλληλη σέντρα του τελευταίου του Λαγού μπλόκαρε ο Μπότας.

20′ Εκτέλεση φάουλ του Ανδριτσόπουλου ο Ψυχογιός θα κατεβάσει τη μπάλα και ο Μπότας θα μπλοκάρει.

44′ ΓΚΟΛ Με σουτ ο Ψυχογιός θα κλάνει το 1-0

50′ Συρτό σουτ του Καμένου η μπάλα άουτ.

54′ Αδύναμο σούτ του Γαβρίνα μπλοκάρει ο Ανδρεόπουλος.

55’Ο Πιστιόλης προλαβαίνει την έξοδο του Μπότα αλλά η μπάλα περνάει άουτ.

62’ΓΚΟΛ Από σέντρα του Καμένου και κεφαλιά πάσα του Καλαβρουζιώτη ο προωθημένος Φλέγκας κάνει το 2-0.

65′ ΓΚΟΛ Με δυνατή κεφαλιά ο Φλέγκας θα κάνει το 3-0.

71′ ΓΚΟΛ Ωραίο σουτ του Πιστιόλη η μπάλα στα δίκτυα 4-0

72′ ΓΚΟΛ Σε μαρκάρισμα του Γιαννόπουλου ο διαιτητής καταλογίζει πέναλτι την εκτέλεση ανέλαβε ο Βασιλείου και μείωσε σε 4-0.

80’΄ΓΚΟΛ Συρτό διαγώνιο σουτ του Πιστιόλη η μπάλα στο δοκάρι και στα δίκτυα.

85′ Ο Μαντέλος στη προσπάθεια του να απομακρύνει στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι της ομάδα τους.

90′ Εξ επαφής ο Ψυχογιός στέλνει τη μπάλα άουτ.

93′ ΓΚΟΛ Εξαιρετική ατομική προσπάθεια του Καμένου