Η καταρρακτώδης μεσημεριανή βροχή στο Αγρίνιο είχε ως παρεπόμενο να πλημμυρίσει το κολυμβητήριο και άλλοι προαύλειοι χώροι του Δημοτικού Αθλητικού Κέντρου.
Ειδικά ωστόσο στο κολυμβητήριο πλημμύρισε ο χώρος του κλιμακοστασίου με αποτέλεσμα μηχανήματα να καταστραφούν ενώ ύδατα εισήλθαν και στο χώρο της πισίνας.
Μεγάλη υπήρξε η κινητοποίηση της Πυροσβεστικής Υπηρεσίας για άντληση υδάτων που είναι σε εξέλιξη.
Παράλληλα γίνεται καταγραφή ζημιών σε χώρους του κολυμβητηρίου που αναγκαστικά τίθεται εκτός λειτουργίας, ενώ στο σημείο βρίσκεται και ο δήμαρχος Αγρινίου.
Θυμίζουμε πως μόλις προ δύο εβδομάδων το κολυμβητήριο παραδόθηκε προς λειτουργία πλήρως ανακαινισμένο. Ωστόσο είναι προφανές πως κάποιου τύπου κακοτεχνία επέτρεψε την πλημμύρα σήμερα.
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!