Σημαντική νίκη για τα μπαράζ ανόδου του ΑΟ Ελαιοφύτου μέσα στην έδρα του πρωτοπόρου Μακρυνειακού .Μια νίκη που φέρνει την ομάδα του Ελαιοφύτου στον ένα βάθμο πίσω απο την πρώτη θέση και την βάζει σε τροχιά ανόδου. Το γκολ πέτυχε με σούτ ο Σιμονιάν στο 65′. Οι καιρικές συνθήκες δε άφησαν να παιχτεί καλό ποδόσφαιρο λόγω της βροχής που είχε ως αποτέλεσμα το τελευταίο 20λεπτο το γήπεδο να γίνει λίμνη!

Το φίλμ του αγώνα:
1′ Σουτ απο το Μπούρδο εύκολα ο Καιπάνος
2′ Ο Καραπιπέρης  μπαίνει στη περιοχή και κάνει το σούτ ομως η μπάλα κόντραρε και μπλόκαρε ο Οικονόμου
10′  Ο Μπούρδος πασάρει στον Γεωργίου που κάνει συρτό σουτ και με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Καιπάνος
11′ Σέντρα σούτ απο το Καραπιπέρη διώχνουν οι αμυντικοί
12′ Σουτ απο τον Νικολέτα αουτ
18′ Εκτέλεση φαουλ απο τον Σαλαούνη μπλοκάρει ο Οικονόμου
23′ Σουτ απο τον Οικονόμου Σ. μπλοκάρει ο Καιπάνος
34′ Σουτ απο τον Γεωργίου στην αγκαλιά του Καιπάνου
42′ Σεντρα απο τον Κουμπούλη κεφαλιά απο τον Πέττα λίγο αουτ
44′ Ο Νικολετας εκτελεί το φαουλ εδιωξε ο Γιώτης
46′ Εκτελεση κορνερ απο τον Κοκοσούλα λαθος διώξιμο αμυντικου του Μακρυνειακου σε κορνερ. Ο Σαλαούνης εκτέλει το κόρνερ διωχνουν οι αμυντικοί, και σουτ απο τον Καρανταλή αουτ
58′ Δυνατό σουτ απο τον Κοκοσούλα αποκρούει με το ενα χέρι ο Οικονόμου
59′ Δυνατό σουτ απο τον Μπακόλα αουτ
65′ ΓΚΟΛ: Χαμηλή σέντρα απο τον Κοκοσούλα ο Σιμονιάν κάνει το σουτ στην κίνηση και πετυχαίνει το νικητήριο γκολ για την ομάδα του
69′ Ο Κουμπούλας εκτελεί φάουλ εξω απο την περιοχή πάνω στο τοίχος
71′ Σουτ απο τον Κόκκοτο αποκρούει ο Καιπάνος
77′ Ο Γεωργίου εκετελει φάουλ αουτ
82′ Ο Γεωργίου εκετελεί κόρνερ και ο Πολύζος κεφαλια αουτ
85′ Ο Νικολέτας εκτελεί φάουλ ο Σαλαούνης δεν έπιασε καλά την κεφαλια και παραχωρεί κόρνερ. Εκετελείται το κόρνερ και διώχνει ο Καιπάνος.

ΑΕ ΜΑΚΡΥΝΕΙΑΚΟΣ(Τσιάνης Α.): Οικονόμου Α., Σπυρόπουλος Θ.(67′ Θανος Π) Κόκκοτος Α., Σταμουλακάτος Β., Μπακόλας Α., Μπουρδος Σ., Νικολέτας Ζ., Οικονόμου Σ.(35′ Κουμπουλας Ν.) Γεωργίου Ν., Πεττας Ι.(50′ Καπετανάκης Χ.)

ΑΟ ΕΛΑΙΟΦΥΤΟΥ (Καρτσακλής Θ.): Καιπάνος Β., Καραδαρας Λ., Μακεδονας Κ., Γιωτης Σ., Δημητρόπουλος Κ., Σαλαούνης Ν., Καραπιπέρης Α.( 89′ Πεταρούδας Κ.) Κοκοσούλας Γ. Σιμονιάν Γ.(87′ Χασιώτης Γ.) Τσαγιάννης Σ., Καρανταλής Δ.( 62′ Σωτηρόπουλος Σ.)

πηγη: trianteikanews.blogspot.gr