Συνελήφθη, χθες (19-10-2015) το μεσημέρι στη Πάτρα, από αστυνομικούς της Υποδιεύθυνσης Ασφαλείας Πατρών 29χρονη ημεδαπή που αναζητούνταν με ένταλμα σύλληψης του Ανακριτή Πλημμελειοδικών Πατρών για συνέργεια σε ληστεία.
Ειδικότερα, η δράστιδα ήταν συνεργός 29χρονου ομογενή από την Αλβανία που είχε διαπράξει φέτος το Φεβρουάριο, πέντε ληστείες σε καταστήματα στη Πάτρα και τη Δυτική Αχαΐα, συμμετέχοντας σε δύο από αυτές ( φαρμακείο και μίνι μάρκετ). (Σχετ 18-02-2015: Συνελήφθη ένας 29χρονος ομογενής από την Αλβανία για ληστείες σε καταστήματα των Πατρών και της Δυτικής Αχαΐας).
Η συλληφθείσα οδηγήθηκε στον Εισαγγελέα Πλημμελειοδικών Πατρών.
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!