Ένα έργο που οι πολίτες του Αγρινίου αναμένουν εναγωνίως είναι το κλειστό γυμναστήριο λίγο πιο κάτω από την περιοχή της Πεταλούδας, μετά την Αερογέφυρα.
Όπως ανέφερε ο Αντιδήμαρχος Αθλητισμού Αγρινίου κ. Νίκος Γκρίζης σε γνωστό κοινωνικό δίκτυο, οι εργασίες για την ολοκλήρωση του έργου βρίσκονται σε ιδιαίτερα καλό στάδιο. Πιο συγκεκριμένα ανέφερε:
«Η πρόοδος των εργασιών στο κλειστό της Αερογέφυρας είναι ραγδαία! Σύμφωνα με τους αναδόχους του έργου όλα κυλούν βάσει των χρονοδιαγραμμάτων και τους πρώτους μήνες του 2016 θα βρισκόμαστε στην ευχάριστη θέση να το έχουμε στη διάθεσή μας!».
Εν αναμονή λοιπόν για το νέο έτος για ένα έργο που περίμενε αρκετά χρόνια για να «πάρει σάρκα και οστά» και που τελικά φαίνεται πως βαδίζει προς την ολοκλήρωσή του.
http://agrinioreport.com/
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!