Ήταν λίγο μετά μετά τις 09.10 σήμερα το πρωί όταν ολόκληρη η Αιτωλοακαρνανία, η μισή Ελλάδα και ο Αστακός “χόρεψαν” στους ρυθμούς του σεισμού των 6,1 Ρίχτερ που σημειώθηκε με επίκεντρο την Λευκάδα.
Ο σεισμός ανάγκασε τους κατοίκους στον Αστακό να βγουν από τα σπίτια τους, τρομοκρατημένοι, ενώ αντικείμενα έπεφταν από τα ράφια.
Η σεισμική δόνηση έγινε ιδιαίτερα αισθητή και στη Βόνιτσα, την Πλαγιά, την Πάλαιρο και σε όλα τα χωριά του Ξηρομέρου.
http://xiromeronews.blogspot.gr/
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!
Για άρθρα που αναδημοσιεύονται και αναγράφεται η πηγή τους δεν φέρουμε καμμία ευθύνη, καθώς απηχούν αποκλειστικά τις απόψεις των συντακτών τους και δεν δεσμεύουν καθ’ οιονδήποτε τρόπο την ιστοσελίδα.