Ο Αίολος Αστακού θα κάνει γιορτές με τον καλύτερο τρόπο μιας και σημείωσε την 11η νίκη του σε ισάριθμα παιχνίδια. Επικράτησε στην Θεσσαλονίκη της ΕΑΚ με 66-72 και συνεχίζει μόνος και αήττητος.Η ομάδα του Αίολου μπορεί να μην επιασε τα υψηλά στάνταρ απόδοσης που μας έχει συνηθίσει αλλά έκανε επαγγελματική εμφάνιση και πήρε το ζητούμενο που ήταν η νίκη. Η ομάδα του Αίολου είχε την πρωτοπορία στο σκορ καθόλη την διάρκεια του αγώνα. Η αντίδραση των γηπεδούχων παρά την απουσία του Γιαννούλη ήταν σθεναρή και στα 40 λεπτά αλλά το αφεντικό του αγώνα απο την αρχή ήταν ο Αστακός. Η ομάδα του Μιχάλη Κουταλιανού προηγήθηκε με 30-33 στο ημίχρονο και με ενα επιμέρους σκορ 15-25 στην τρίτη περίοδο έθεσε τις βάσεις για ακόμη μια νίκη. Η ΕΑΚ πάλεψε αλλά το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει για το τελικό 66-72. Απο την ομάδα του Αίολου πρώτος σκόρερ ο Μπρόζος με 23 πόντους ενώ ο Χαρισμίδης είχε 10 και ο Κακλαμάνος 11 με τρία τρίποντα. Απο την ΕΑΚ ο Καλπαξίδης σημείωσε 15.

Δεκάλεπτα:Α:17-21 Β:13-12 Γ:15-25 Δ:21-14

ΕΑΚ Θεσσαλονίκης(Νικολαϊδης): Καλπαξίδης 15, Γαϊτανίδης 2, Γιαννουζακος, Καραϊσκάκης 8(2), Παπαθανασίου 8, Βάλπας 12(2), Τσούτσουκας 2, Μπέγας 8(2), Πολυτόπουλος 11

Αίολος Αστακού(Κουταλιανός): Μπρόζος 23(3), Παππάς 2, Μπεκατώρος, Κατσαρές 2, Μακρής, Θανόπουλος,Κακλαμάνος 11(3), Κιτσούλης 20, Καλατζής, Χαρισμίδης 10, Λυμπάρης 4