Ως μέλος της εγκληματικής οργάνωσης που διακινούσε ναρκωτικά στην ευρύτερη περιοχή, συνελήφθη τα περασμένα μεσάνυχτα στο Αγρίνιο ένας 27χρονος. Η σύλληψη έγινε από την Ασφάλεια Αγρινίου καθώς σε βάρος του εκκρεμούσε σχετικό ένταλμα.
Συνολικά ως μέλη συνελήφθησαν πλέον 10 άτομα, τέσσερα κρίθηκαν προφυλακιστέα και πέντε έμειναν ελεύθερα με περιοριστικούς όρους. Ο 27χρονος που συνελήφθη τα μεσάνυχτα θα απολογηθεί τις επόμενες ημέρες.
Σχετικά με την υπόθεση έγιναν πρόσφατα κι άλλες συλλήψεις- μιας μητέρας και του γιού της- ατόμων που δεν χαρακτηρίζονται ως μέλη της οργάνωσης.
agriniopress.gr
Ακολουθήστε μας στο GoogleNews και δείτε πρώτοι όλες τις ειδήσεις!