Τους τρεις βαθμούς της νίκης κρατούσε μέχρι το 93΄ο Άρης Λεπενούς αλλά στο φινάλε αρκέστηκε με τον πόντο της ισοπαλίας (1-1) κόντρα στην ΑΕ Αγίου Δημητρίου, σε αγώνα που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου στο ΔΑΚ Αγρινίου. Στο πρώτο 20λεπτο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι απείλησαν πρώτοι, και βρέθηκαν μπροστά στο σκορ, με ένα εκπληκτικό σούτ του Βασιλάρη. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι πήραν μέτρα στο γήπεδο, πίεσαν, αλλά δεν δημιούργησαν σοβαρούς κινδύνους για την εστία του Γεωργίου.

Λίγες οι συγκινήσεις στο δεύτερο ημίχρονο, παρόλο που ξεκίνησε με καλές στιγμές και για τις δύο ομάδες, και εκεί που όλα έδειχναν ότι η ομάδα του Άρη Λεπενούς θα πανηγυρίσει το τρίποντο, στο 93′ οι γηπεδούχοι με κοντινό πλασέ του Σπυριλιώτη έφεραν το ματς στα ίσα.

Οι κυριότερες φάσεις και τα γκολ της αναμέτρησης:

5΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Α. Θώδη, μπλοκάρει την μπάλα ο Κουτρούμπας
9΄ Δυνατό σουτ του Σώζου από καλή θέση η μπάλα άουτ
15΄ Γκόλ 0-1: Ο Βασιλάρης με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή στέλνει την μπάλα στα δίχτυα δίνοντας το προβάδισμα στον Άρη Λεπενούς
37΄Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κ. Κοκώνη, απομακρύνει την μπάλα ο Γεωργίου
39΄Σουτ του Πανταζή διώχνει σε κόρνερ ο Γεωργίου
47΄Δυνατό σουτ του Σπυριλιώτη μέσα από την περιοχή μπλοκάρει την μπάλα ο Γεωργίου
48΄Αντεπίθεση των φιλοξενούμενων με τον Α. Θώδη σε καλή θέση απέναντι από τον Κουτρούμπα, ο τερματοφύλακας της Ένωσης διώχνει την μπάλα σε κόρνερ
49΄Σέντρα του Σπυριλιώτη από αριστερά, ο Πριόβολος με κοντινό σουτ στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ
53΄Διαγώνιο σουτ του Α. Θώδη η μπάλα μετά από κόντρα σε πόδι αμυντικού περνάει λίγο έξω από το δεξί κάθετο δοκάρι των γηπεδούχων σε κόρνερ