Σέντρα στις 29 Σεπτεμβρίου στο νέο πρωτάθλημα

Στις 28-29 και όχι στις 14-15 Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσει τελικά το πρωτάθλημα της Super League 2 όπως αποφασίστηκε στο σημερινό Δ.Σ της διοργανώτριας.

Ο λόγος της μετάθεσης της σέντρας δεν είναι άλλος από το ότι δεν έχει ξεκαθαρίσει ακόμη τι μέλλει γενέσθαι με τα τηλεοπτικά δικαιώματα του πρωταθλήματος. του θολού τοπίου στα τηλεοπτικά δικαιώματα της κατηγορίας.

Το φετινό πρωτάθλημα περιλαμβάνει 12 ομάδες όπως και η Super League 1 και θα πρέπει να έχει ολοκληρωθεί μέχρι τις 16 Φεβρουαρίου καθώς μετά ακολουθούν τα playoff (1-6) και τα playout (7-12) που θα διαρκέσουν από την 1η Μαρτίου έως τη 10η Μαΐου.

Ο πρώτος των playoff ανεβαίνει απευθείας στην πρώτη κατηγορία ενώ ο δεύτερος θα παίξει μπαράζ με τον 13ο της Super League 1 για να κερδίσει την άνοδο.

Αντίθετα ο ενδέκατος και ο δωδέκατος από τα playout υποβιβάζονται απευθείας στην Football League

Αναλυτικά οι αγωνιστικές:

1η / 12η αγωνιστική

Παναχαϊκή-ΠΑΣ Γιάννινα

Απολλων Σμύρνης-Εργοτελης

Πλατανιάς-Λεβαδειακός

Δόξα Δράμας-Καραϊσκάκης

Απολλων Πόντου-Χανιά

Απολλων Λάρισας-Κέρκυρα

 

2η / 13η αγωνιστική

Απόλλων Πόντου-Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης-Απόλλων Λάρισας

Χανιά-Απόλλων Σμύρνης

Κέρκυρα-Παναχαϊκή

Εργοτέλης-Πλατανιάς

Λεβαδειακός-ΠΑΣ Γιάννινα.

 

3η / 14η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Απόλλων Λάρισας

Απόλλων Σμύρνης-Απόλλων Πόντου

Παναχαϊκή-Καραϊσκάκης

Πλατανιάς-Χανιά

Λεβαδειακός-Κέρκυρα

ΠΑΣ Γιάννινα-Εργοτέλης

 

4η / 15η αγωνιστική

Απόλλων Σμύρνης-Δόξα Δράμας

Απόλλων Λάρισας-Παναχαϊκή

Απόλλων Πόντου-Πλατανιάς

Καραϊσκάκης-Λεβαδειακός

Χανιά-ΠΑΣ Γιάννινα

Εργοτέλης-Κέρκυρα

 

5η / 16η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Παναχαϊκή

Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης

Λεβαδειακός-Απόλλων Λάρισας

ΠΑΣ Γιάννινα-Απόλλων Πόντου

Εργοτέλης-Καραϊσκάκης

Κέρκυρα-Χανιά

 

6η / 17η αγωνιστική

Πλατανιάς-Δόξα Δράμας

Παναχαϊκή-Λεβαδειακός

Απόλλων Σμύρνης-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης

Απόλλων Πόντου-Κέρκυρα

Καραϊσκάκης-Χανιά

 

7η / 18η αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Λεβαδειακός

ΠΑΣ Γιάννινα-Πλατανιάς

Εργοτέλης-Παναχαϊκή

Κέρκυρα-Απόλλων Σμύρνης

Χανιά-Απόλλων Λάρισας

Καραϊσκάκης-Απόλλων Πόντου

 

8η / 19η αγωνιστική

ΠΑΣ Γιάννινα-Δόξα Δράμας

Λεβαδειακός-Εργοτέλης

Πλατανιάς-Κέρκυρα

Παναχαϊκή-Χανιά

Απόλλων Σμύρνης-Καραϊσκάκης

Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Πόντου

 

9η / 20ή αγωνιστική

Δόξα Δράμας-Εργοτέλης

Κέρκυρα-ΠΑΣ Γιάννινα

Χανιά-Λεβαδειακός

Καραϊσκάκης-Πλατανιάς

Απόλλων Πόντου-Παναχαϊκή

Απόλλων Λάρισας-Απόλλων Σμύρνης

 

10η / 21η αγωνιστική

Κέρκυρα-Δόξα Δράμας

Εργοτέλης-Χανιά

ΠΑΣ Γιάννινα-Καραϊσκάκης

Λεβαδειακός-Απόλλων Πόντου

Πλατανιάς-Απόλλων Λάρισας

Παναχαϊκή-Απόλλων Σμύρνης

 

11η /22η αγωνιστική

Χανιά-Δόξα Δράμας

Καραϊσκάκης-Κέρκυρα

Απόλλων Πόντου-Εργοτέλης

Απόλλων Λάρισας-ΠΑΣ Γιάννινα

Απόλλων Σμύρνης-Λεβαδειακός

Παναχαϊκή-Πλατανιάς

to10.gr

Αφήστε μια απάντηση