Πολύ καλό μάτς με πέντε γκόλ και καλές φάσεις στις δύο εστίες παρακολούθησαν οι αρκετοί φίλαθλοι στο τοπικό ντέρμπι μεταξύ της Θύελλας Αγίου Ανδρέα και του Αράκυνθου Ματαράγγας.Οι φιλοξενούμενοι στα πρώτα λεπτά του αγώνα μπήκαν καλύτερα και πίεσαν αλλά οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ανοίξουν το σκόρ στην πρώτη επίθεση τους και συγκεκριμένα στο 8′ μετά απο αντεπίθεση και σέντα στην περιοχή ο Πελεκάνος στρώνει με το κεφάλι στον Λάμπο που πιάνει μονοκόματο σούτ και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα γράφοντας το 1-0 που ήταν και σκόρ ημιχρόνου.

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου η γηπεδούχος ομάδα διπλασιάζει τα τέρματά της με τον Πελεκάνο να κινείται έξυπνα σπάζοντας το τεχνικό οφσάιντ μετά απο πάσα του Ζαπαντιώτη προλαβαίνει τον Γκρέκα και περνάει την μπάλα απο πάνω του που καταλήγει στα δίχτυα. Στο 62′ οι φιλοξενούμενοι μειώνουν σε 2-1 με συρτό σούτ του Κάλτση που εκμεταλεύεται την σύγχυση στην περιοχή μετά απο εκτέλεση κόρνερ του Δουδουκάκη Στο 70΄ οι φιλοξενούμενοι μένουν με δέκα παίχτες όταν ο Μακραδήμας ανακόπτει με φάουλ αντεπίθεση των γηπεδούχων και δέχεται δεύτερη κίτρινη κάρτα και στο επόμενο λεπτό με την εκτέλεση του φάουλ απο τον Ζαπαντιώτη πετάγεται ο Τσάμης και με δύσκολο πλασέ κάνει το 3-1 Στο 86΄ο Πελεκάνος μετά απο σέντρα του Λάμπου στην περιοχή κοντρολάρει όμορφα με το στήθος και με δυνατό αριστερό σούτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του Γκρέκα για τέταρτη φορά γράφοντας το τελικό 4-1.

Το φίλμ του αγώνα:

8′ ΓΚΟΛ: Αντεπίθεση απο δεξιά με τον Ζαπαντιώτη που γεμίζει στην περιοχή ο Πελεκάνος με το κεφάλι στρώνει στον Λάμπο που σουτάρει με το αριστερό στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Γκρέκα.

10′ Νέα αντεπίθεση απο δεξιά με τον Ζαπαντιώτη επιχειρεί σέντρα σούτ ο Πελεκάνος απέναντι στον Γκρέκα αιφνιδιάζεται δεν βρίσκει σωστά την μπάλα που καταλήγει άουτ.

14′ Σέντρα του Ν.Β.Μπανάκα στον Ν.Κ.Μπανάκα που βγαίνει απέναντι απο τον Μόσχο αλλά ανοίγει πολύ το κοντρόλ με αποτέλεσμα να τον προλάβει και να μπλοκάρει την μπάλα ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων

17′ Ο Μόσχος υπο την πίεση του Γεωργίου χάνει την μπάλα που φτάνει στον Ν.Κ.Μπανάκα ο τελευταίος σουτάρει αλλά ο Αναγνωστόπουλος βάζει το πόδι η μπάλα κοντράρει και απομακρύνει απο την περιοχή του.

18′ Αντεπίθεση απο αριστερά με τον Πελεκάνο βγάζει μπαλιά απέναντι στον Ζαπαντιώτη που σουτάρει άουτ.

25′ Ατομική προσπάθεια και σούτ υπο πίεση του Γεωργίου καταλήγει ελάχιστα άουτ

31′ Σούτ του Δουδουκάκη δίπλα απο το κάθετο δοκάρι άουτ

34′ Σέντρα απο τον Ν.Β.Μπανάκα στην περιοχή ο Δουδουκάκης δεν πιάνει καλά την κεφαλιά η μπάλα καταλήγει πλάγια στον ξεμαρκάριστο Κασούλα που κάνει το σούτ και η μπάλα περνάει ελάχιστα άουτ

37΄ Ο Γεωργίου σουτάρει απο καλή θέση η μπάλα καταλήγει άουτ

45′ Αντεπίθεση σπο δεξιά με τον Ταταράκη που φτάνει έξω απο την περιοχή και αντί να πασάρει στους ξεμαρκάριστους Πελεκάνο και Λάμπο που ακολούθησαν επιλέγει να κάνει σούτ στην κλειστή γωνία και ο Γκρέκας διώχνει σε κόρνερ.

47′ ΓΚΟΛ: Ο Ζαπαντιώτης με μεγάλη μπαλιά βρίσκει τον Πελεκάνο που σπάει το τεχνικό,οφσάιντ προλαβαίνει και τον Γκρέκα και περνάει την μπάλα απο πάνω του καταλήγοντας στα δίχτυα και 2-1

51′ Προσποίηση απο αριστερά και μέσα στην περιοχή απο τον Ευαγγελόπουλο δυνατό σούτ η μπάλα στην συμβολή των δοκών και στην συνέχεια ο Μόσχος με διπλή προσπάθεια την μπλοκάρει.

54′ Εκτέλεση φάουλ απο τον Δουδουκάκη η μπάλα βρίσκει στο τοίχος αλάζε ι πορεία ο Μόσχος αν και αιφνιδιάζεται τελικά μπλοκάρει την μπάλα

56′ Ο Κασούλας στρώνει με το κεφάλι στον Ν.Κ.Μπανάκα που σουτάρει με την μπάλα να καταλήγει άουτ

62′ Εκτέλεση κόρνερ απο τον Δουδουκάκη σύγχυση στην περιοχή οι αμυντικοί δεν διώχνουν μακρυά και ο Κάλτσης με δυνατό συρτό σούτ μειώνει σε 2-1

66′ Κάθετη του Κασούλα στον Ν.Κ.Μπανάκα που πιάνει το σούτ και μπλοκάρει ο Μόσχος

70′ Ο Μακραδήμας ανακόπτει με φάουλ αντεπίθεση των γηπεδούχων και αποβάλεται με δεύτερη κίτρινη κάρτα

71′ ΓΚΟΛ: Εκτέλεση φάουλ με τον Ζαπαντιώτη στην καρδιά της άμυνας ο Τσάμης πετάγεται ανάμεσα απο τους αμυντικούς και με ωραίο πλασέ κάνει τον 3-1

80′ Ο Τσάμης φεύγει στην κόντρα αλλά ανοίγει το κοντρόλ προς τα δεξιά και το τελικό σούτ καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

82′ Κόρνερ απο τον Μητσόπουλο πολύ καλό σούτ απο τον Γεωργίου η μπάλα κοντράρει στο σώμα του Λάμπου και καταλήγει κόρνερ

86′ ΓΚΟΛ: Σέντρα απο αριστερά απο τον Λάμπο ο Πελεκάνος στο ύψος του πέναλτι κάνει ωραίο κοντρόλ με το στήθος και με δυνατό αριστερό σούτ κάνει το 4-1

Θύελλα Αγίου Ανδρέα (Θανάσης Πρεβέντζας): Χ.Μόσχος, Τσιντζέλης, Σιάσιος, Αναγνωστόπουλος, Μπούκαρης,Ταταράκης (81′ Π.Μόσχος) , Ζαπαντιώτης (81′ Μπούκαρης), Χαμηλός, Λάμπος (87′ Κουτσούμπας), Τσάμης, Πελεκάνος

Αράκυνθος Ματαράγκας (Τάσος Σπαής): Γκρέκας,Ν.Β. Μπανάκας ,Μακραδήμας, Σιβρήκας (66′ Χήρας), Κάλτσης, Κασούλας (77′ Μητσόπουλος),Ν.Κ. Μπανάκας, Αλεξανδρής, Γεωργίου, Δουδουκάκης (87′ Τραγουλιάς), Ευαγγελόπουλος