Την ήττα με 2-0 γνώρισε ο Παναγρινιακός στην Κέρκυρα με αντίπαλο την Α.Ε Λευκίμμης. Δεχόμενη δύο γκολ από τον Πότση σε κομβικά σημεία (43′ και 92′) ο Παναγρινιακός παρέμεινε στους τρεις βαθμούς στις δύο πρώτες αγωνιστικές αγωνιζόμενος σε ισάριθμα εκτός έδρας παιχνίδια.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος μπήκαν πιο δυνατά, έχοντας και την εύνοια του δυνατού αέρα, και απώλεσαν μεγάλη ευκαιρία στο 28′ σε σέντρα του Κωστακιώτη και καρφωτή κεφαλιά του Βέρμπη να βρίσκει πρώτα στο έδαφος και στη συνέχεια στο οριζόντιο δοκάρι του Μανιάτη, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Μανιάτης νίκησε τον Τσεβανέδη.

Λίγο πριν την λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Μάκης Πότσης (στο 43΄) με πολύ ωραίο σουτ έκανε το 1-0 για την ΑΕΛ, που ήταν και το αποτέλεσμα του πρώτου 45λεπτου.

Στο β΄ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φέρουν το ματς στα ίσια, αλλά μάταια, καθώς ο Πέτρος Παγκράτης (που είχε μπεί ως αλλαγή στο 22ο λεπτό, λόγω τραυματισμού του Αλέξανδρου Λέτσο) είχε … κατεβάσει ρολά. Στο 92′ μετά από λάθος του εξαιρετικού Μανιάτη ο Πότσης έκλεψε τη μπάλα και σε κενή εστία έκανε το τελικό 2-0.

Τον αγώνα σφύριξε ο Λεωνίδας Τζόβας, με την συνεργασία των  Θωμά Γκέλη & Ορέστη Ευαγγέλου, άπαντες προερχόμενοι από την ΕΠΣ Ηπείρου.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΕ Λευκίμμης (Παναγιώτης Κορομπόκης): Λέτσο (22′ λ.τ Παγκράτης), Κωστακιώτης (70′ Πουλημένος) Γρηγοριάδης, Ματσοβίλα, Καρβούνης, Παπαγεωργίου, Πότσης, Χατζηστάμου (70′ Θεοδωράκης) Γαστεράτος, Τσεβανέδης, Βέρμπης (60′ Γεωργακόπουλος)

Παναγρινιακός (Β. Ξανθόπουλος): Μανιάτης, Καλοκαίρης, Γκόλιας, Σωτηρόπουλος, Λίτσος, Καντάνης, Τσιούνης, Μανιώτης, Τσάκνης (65′ Βασιλόγιαννης) Κοντογιάννης (65′ Μήλιος) Τσοπανάς (80′ Πατίλας)

Υ.Γ. Το Δ.Σ και σύσσωμη η ομάδα του ΠΑΝΑΓΡΙΝΙΑΚΟΥ, θέλει να ευχαριστήσει την ομάδα της Α.Ε Λευκίμμης για τη φιλοξενία, την οποία θα ανταποδωσει στο β γύρο και να συγχαρεί το διαιτητικό τρίο της αναμέτρησης Τζόβα, Γκέλη και Ευάγγελου απο το σύνδεσμο Ηπείρου.