Παρακολουθήστε live στις 19:00 την εξέλιξη της αναμέτρησης Παναιτωλικός – Άρης για τη 2η αγωνιστική της Superleague. Τηλεοπτικά από Cosmote Sport 2.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Σενγκέλια στο 15′, με τον Πάλμα να ισοφαρίζει σε 1-1 στο 21′. Οι Αγρινιώτες πήραν ξανά το προβάδισμα με γκολ του Καρέλη στο 63′, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 ο Νταγκό στο 77′.

90′ (+6) Τέλος παιχνιδιού!
90′ (+3) ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ! – Χόρχε Ντίας αποβάλλεται με δεύτερη κίτρινη
84′ Αλλαγή, Christos Chatziioannou αντί του Άντρε Γκρέι
86′ Τελευταία λεπτά στο Αγρίνιο. Ο Παναιτωλικός προηγείται 3-1 του Άρη.
84′ Αλλαγή, Joao Pedro αντί του Νίκος Καρέλης
84′ Αλλαγή, Diamantis Chouchoumis αντί του Nadrey Dago
83′ Αλλαγή, Giorgos Liavas αντί του Konstantinos Apostolakis
77′ Ο Ντουάρτε έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, βρήκε τον Νταγκό, ο οποίος με δυνατή κεφαλιά νίκησε τον Κουέστα για να γράψει το 3-1.
76′ ΓΚ Ο Ο Ο Λ – Nadrey Dago
73′ Αλλαγή, Gervinho αντί του Manu Garcia
73′ Αλλαγή, Ματέο Γκαρσία αντί του Χουάν Μανουέλ Ιτούρμπε
72′ Ωραίο σουτ του Γκρέι για τον Άρη, δεν μπόρεσε να νικήσει τον Ανέστη.
71′ Αλλαγή, Jonathan Morsay αντί του Levan Shengelia
65′ Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό με τον Καρέλη. Ο Έλληνας φορ βρέθηκε τετ α τετ με τον Κουέστα, τον πέρασε, όμως βρέθηκε στο πλάι και σούταρε άστοχα.
63′ Έπειτα από γέμισμα του Νταγκό η μπάλα βρήκε στο δοκάρι και κατέληξε στον Καρέλη, ο οποίος πήρε την κεφαλιά και έγραψε το 2-1 για τους Αγρινιώτες.
63′ ΓΚ Ο Ο Ο Λ – Νίκος Καρέλης
62′ Αλλαγή, Πάπε Σεΐκ Ντιόπ αντί του Luis Palma
61′ Αλλαγή, Rafael Camacho αντί του Ντάνιελ Μαντσίνι
59′ Αλλαγή, Frederico Duarte αντί του Deybi Flores
55′ Καλή στιγμή για τον Άρη. Ένα γύρισμα του Πίρσμαν απομάκρυνε ο Ανέστης, στη συνέχεια ο Μαντσίνι βρέθηκε στην πορεία της μπάλας, σούταρε, όμως ο Έλληνας τερματοφύλακας απέκρουσε.
46′ Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
45′ (+2) Ο Παναιτωλικός κατάφερε να προηγηθεί με τον Σενγκέλια στο 15′, όμως ο Άρης απάντησε με τον Πάλμα στο 21′, για το 1-1 του ημιχρόνου.
45′ (+2) Τέλος πρώτου ημιχρόνου
37′ Κίτρινη κάρτα για Σεΐκ Ντουκουρέ
35′ Απευθείας φάουλ του Φλόρες, η μπάλα πήγε στο δοκάρι του Κουέστα. Μεγάλη στιγμή για τον Παναιτωλικό.
30′ Το VAR έλεγξε μια ένα μαρκάρισμα του Αποστολάκη στον Πάλμα μέσα στην περιοχή. Συνεχίστηκε το ματς.
29′ Ένα σουτ του Μαντσίνι, απέκρουσε ο Ανέστης.
28′ Κίτρινη κάρτα για Χόρχε Ντίας
21′ Απαντά ο Άρης με τον Πάλμα να πετυχαίνει ένα όμορφο γκολ για το 1-1.
20′ ΓΚ Ο Ο Ο Λ – Luis Palma
15′ Πολύ όμορφη ενέργεια από τον Σενγκέλια, που έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ και έγραψε το 1-0 για τους Αγρινιώτες.
15′ ΓΚ Ο Ο Ο Λ – Levan Shengelia
12′ Πιο απειλητικός προς το παρόν ο Παναιτωλικός.
7′  Έχει ρυθμό το ματς μέχρι στιγμής, χωρίς όμως κάποια ευκαιρία
0′ Ο διαιτητής σφυρίζει για τη σέντρα