Ο Παναγρινιακός σε φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Ένωση Αγίου Δημητρίου επικράτησε 5-1, με την συμμετοχή πολλών νεαρών ποδοσφαιριστών.

Η διαφορά κατηγορίας έδωσε την δυνατότητα στον Βασίλη Ξανθόπουλο οι οχτώ από τους έντεκα ποδοσφαιριστές που ξεκίνησαν τον αγώνα να είναι μικρότερων ηλικιών, οι οποίοι ικανοποίησαν κι άφησαν “υποσχέσεις” για το μέλλον. Το ματς διεξήχθη στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου

Στο 17ο λεπτό με πλασέ εντός περιοχής ο Τουρλίδας άνοιξε το σκόρ, ενω στο 26′ ο Μουχάνης από τα όρια της περιοχής, εξαπέλυσε τρομερό σουτ, με την μπάλα να καταλήγει στο αριστερό “παράθυρο” της εστίας του Κουτρούμπα, κάνοντας το 2-0. Η Ένωση μείωσε με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Τσεκούρα, αλλά στο 65ο λεπτό έπειτα από σέντρα του Αντωνόπουλου ο Καπνιάς με πλασέ σημείωσε το 3-1. Στο 69′ με τρομερό σουτ απο το ημικύκλιο του κέντρου, ο Μανιώτης ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-1 και με δεύτερο προσωπικό τέρμα ο Τουρλίδας στο 74′ έγραψε το 5-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα. Στο 77ο λεπτό ο Κοκώνης έχασε πέναλτι για την Ένωση, ενώ ακολούθησε διπλή εντυπωσιακή επέμβαση του Καρκαλή.

Το Δελτίο Τύπου του Παναγριακού αναφέρει: “Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα της Ένωσης Αγίου Δημητρίου Αγρινίου ενόψει της νέας αγωνιστικής σεζόν”.

Τπ δελτίο τύπου της Ένωσης Αγίου Δημητρίου αναφέρει: Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα του Παναγρινιακού και καλή επιτυχία στο νέο απαιτητικό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής.
Οι συνθέσεις των ομάδων:

Παναγρινιακός (Βασίλης Ξανθόπουλος): Καρκαλής, Τσακανίκας, Καλοκαίρης (79′ Φραγκούλης), Αϋφαντόπουλος, Γαβριήλ, Γιαννόπουλος, Κοντογιάννης (46′ Μανιώτης), Καπνιάς (71′ Τσάκνης), Αντωνόπουλος, Τουρλίδας, Μουχάνης.

Α.Π.Σ. Ένωση Αγίου Δημητρίου (Θεόδωρος Μουχάνης): Κουτρούμπας (71′ Αθανασίου), Ρόκκος, Παπαγεωργίου, Τηγανίτας (75′ Τσόλκας), Λιοπύρης, Άρντο (65′ Καλοκαίρης), Κωστόπουλος, Τσεκούρας, Σώζος, Πριόβολος, Κοκώνης.